Nasza historia

Zespół 'Corazón Flamenco' istnieje od 2006 roku. Tworzy go czterech młodych muzyków: Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki , Marek Fedor. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich, oraz nowoczesnego rapu. Tworząc fuzje stylów rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich brzmień.

Od dzisięciu lat 'Corazón Flamenco' zdobywa coraz większe uznanie i popularność w Polsce występując w salach koncertowych i filharmoniach, równie dobrze czując się w klimatach klubowych. Zespół na stałe współpracuje z warszawskimi teatrami - Teatrem Tańca NTF, Teatrem Kamienica w Warszawie , Teatrem POLONIA, Teatrem Syrena i Teatrem Komedia.

W skład zespołu wchodzą:

Andrzej Lewocki

Andrzej Lewocki

Gitarzysta Flamenco

Gitarzysta Flamenco. Swoja edukacje muzuczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce ( Studio Flamenco). Nabierał doświadczenia współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Obecnie współpracuje z Tiento Flamenco, Noche de Boleros, Teatrem Tańca NTF, Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską, Teatrem Polonia, Teatrem Kamienica oraz Teatrem FlamencoArte. Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny.

Anna Iberszer

Anna Iberszer

Aktorka i tancerka

Aktorka i tancerka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej oraz Szkoły Aktorskiej w Warszawie. Występuje gościnnie w warszawskim Teatrze Narodowym, Teatrze Syrena, Starym Teatrze w Krakowie, na stałe współpracuje z Teatrem Polonia, grając u boku Krystyny Jandy.

Jest także choreografem oraz instruktorką tańca Flamenco i Tango argentyńskiego. Swoje umiejętności taneczne doskonaliła u źródeł - w Sevilli i Buenos Aires, gdzie regularnie gości. Zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach, na scenie jest od ponad 12 lat. Zatańczyła u boku sław muzyki Flamenco i Tanga Argentyńskiego. Pracuje przy produkcjach międzynarodowych, koncertując w Europie, USA i Argentynie.

Magda Navarrete

Magda Navarrete

Śpiewaczka Flamenco

Jedyna śpiewaczka Flamenco w Polsce. Liderka zespołu Noche de boleros, który fuzjuje muzykę latynoską z Flamenco i elektroniką. Jej płyta wydana nakładem Warner Music ?Chilli? zaistniała nie tylko na polskim rynku, ale także na latynoamerykańskim, gdzie Magda regularnie koncertuje. W Polsce przez 7 lat była solistką zespołu Los Payos. Śpiewa od 9 roku życia. Tańczy i śpiewa Flamenco od 11 lat. Mieszkając w Madrycie i Sevilli szkoliła swoje umiejętności m.in. u Montse Cortez, która jest nadworną śpiewaczką w projektach Paco de Lucia. Brała udział w wielu międzynarodowych projektach dotyczących muzyki flamenco: Arte Flamenco , Indialucia, Carmen Concierto, oraz międzynarodowym projekcie w USA ? hinduskiego tablisty Samira Chaterjee. Właśnie rozpoczęła pracę nad wspólnym albumem ze Staszkiem Sojką.

Marek Fedor

Marek Fedor

Prekusista, cajonista

Prekusista, cajonista. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Współpracuje z wieloma muzykami i zespołami: Viola Brzezińska,Olga Radwan-Szomańska, Patrycja Gola (GOSPEL RAIN),"LUDOFONIARZE" - projekt Pawła Steczkowskiego, Los Bomberos. Pasjonat muzyki, uwielbia koncerty, ważne dla niego jest doświadczenie muzyki na żywo. Jest najlepszym polskim cajonistą, łączącym umięjętnie świat muzyki flamenco i innych obszarów muzycznych.

Imprezy w których uczestniczyliśmy

-     Festiwal 'Nuevo Mundo' w Krakowie (2009)

-     Międzynarodowy Festiwal Kultury Hiszpańskojęzycznej "Viva Flamenco" w Łodzi (2009)

-     Międzynarodowy Festiwal Flamenco 'Duende' w Poznaniu (2008)

-     Festiwal Muzyki Cygańskiej w Łodzi (2006)

-     Festiwal Fiesta Hiszpańska Niedziela na Solcu w Warszawie (2006, 2009)

-     Spektakl 'Carmen Concierto' w Teatrze NTF w Warszawie

-     Spektakl 'Testament Cnotliwego Rozpustnika' w Teatrze Kamienica w Warszawie

-     Spektakl 'Flamenco Namiętnie' w Teatrze Polonia

-     Musical 'ZORRO" w Teatrze Komedia

-     CAFE BOLERO NIGHT w Teatrze Syrena

-     CAFE BRASIL - w Teatrze Syrena

 

Muzycy prowadzą warsztaty gry na instrumencie i warsztaty tańca w ośrodkach flamenco na terenie całej Polski.

'Corazón Flamenco' to czysta energia, pasja i nieokiełznane emocje.

'Corazón Flamenco' to doświadczenie, profesjonalizm i wszechstronność.

'Corazón Flamenco' to unikalne spektakle tańca i muzyki.

'Corazon Flamenco' to  serca, które biją w jednym rytmie - rytmie FLAMENCO

 • Krystyna Janda

  Krystyna Janda

 • Corazon Flamenco

  Corazon Flamenco

 • Corazon Flamenco

  Corazon Flamenco

 • Corazon Flamenco

  Corazon Flamenco

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
/ 04

Press enter to search
Press enter to search

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej>>>